Dobry portal z intrygującymi tekstami.

kuchnia włoska Kraków

0
Posted in kulinaria By admin

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące oraz nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi smakują równie pyszne dania – tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie są też nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i jedzenie z wielu części Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować wina. Posiłek na włoską modę z całą pewnością powinien obejmować też wino. Lampka białego wina to dla Włochów kanon. Italian Cuisine Krakow Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroki zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która umie podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film